Jak zjistit co vám sedí nejlíp? Jaké rozložení makroživin, jestli víc tuku nebo sacharidů, kolik kalorií, kdy a co jist, jak si měnit příjem když hubnete nebo nabíráte svaly???

64fc377e6189cbd497e0004aa76e2329

Jsou dvě možnosti :

1) Buď budete zkoušet zkoušet a zkoušet co vám sedí, na vlastní pěst, hlídat si příjem, měnit poměry živin a hlídat reakce těla.. Tuto možnost vidím spíš pro ty, kteří mají už nějaké znalosti a jsou pokročilí a znalí svého těla, psychiky atd.. Pro většinu to nevidím jako ten nejlepší způsob jak dosáhnout té své „vysněné“ postavy a být už na furt spokojení.. Protože mnoho lidí se neorientuje ani v základech (kalorický příjem & makroživiny), zvlášť začátečníci kteří neznají základy fungování těla a zkouší jednu dietu za druhou.. Mezi těmito pokusy si většinou rozhodíte metabolismus, hubnete a pak zase přibíráte, nebo nemůžete zhubnout, jste neustále nafouklí… Určitě to znáte buď z vlastní zkušenosti, rodiny nebo okolí..

homer_simpson

2) Nebo investujete do sebe a zaplatíte si někoho, kdo výživě a tělu rozumí, všechno vám správně nastaví, naučí vás hlavní základy, bude vás hlídat, bude pro vás v začátcích oporou a vysvětlí jak to všechno funguje a na změny těla bude reagovat.
Ano, nebude to zadarmo protože k těm informacím se ten člověk musel nějak dostat, zaplatit si kurzy, trenéry, knihy, strávil dny, měsíce a roky studiem, všechno si vyzkoušel nejen na sobě ale i na svých klientech (každý jsme jiný) a teď vám takto může ulehčit cestu. Jak tohle vím? Jednoduše – celou dobu mluvím o sobě a svých zkušenostech 🙂

homero

Jakou možnost jsem využívala a využívám já?

Stále se vzdělávám a pokud mi něco není jasné, obrátím se na zkušenějšího odborníka. Naposledy konkrétně co se týká tréninku, chtěla jsem rozbít stereotyp a ukázat i jinou možnost jakou se dá trénovat, než jsem dělala dosud. Pokud se obrátíte na někoho, kdo má spoustu zkušeností, žije tím a opravdu o tom něco VÍ, tak vás spolupráce jedině posune (a nevyhodíte peníze jen tak do vzduchu). Mě spolupráce s trenérem dala nejvíc to, že jsem se přestala bát vah, vypilovala techniku a dnes dokonce dala svůj rekord na mrtvý tah – 70 kilo! O 10 kilo víc než co jsme MT cvičili minule!

64fc377e6189cbd49

Položte si otázku: Zvládnu to sám?

Možná si říkáte, že to zvládnete sami, ale ruku na srdce.. Kolikrát jste se o to už pokoušeli a kolikrát jste už začínali? Jde všechno podle vašich představ? Jak dlouho jste schopni vydržet na režimu, který teď máte? Musíte se překonávat?

Homer Simpson 9

Dokonce i ti nejlepší mají své trenéry, kteří jim sestavují trénink a upravují/hlídají stravu. A víte proč? Protože každý z nás má na sebe samotného mnohokrát PŘÍSNĚJŠÍ METR, velká očekávání a lehce můžeme padat do extrémů, pokud po pár dnech nevidíme pokrok..  Naopak druhý člověk nás vidí bez nějakých citových příkras, objektivně zhodnotí zda je třeba stravu nebo cvičení upravit, nebo „jen“ vytrvat, nastaví nám režim dlouhodobě a my už se o nic nemusíme starat, „jen“ dodržovat jídelníček a podávat pravdivé info svému kouči.. Je to HLAVNĚ o nastavení mysli a také vytrvalosti.

 

Nevíte jak začít, jak si nastavit živiny, jak zhubnout nebo nabrat svaly?

Začněte už teď, s jídelníčkem vám pomůžu TADY 😉

homer_simpson-t1