Když na začátku s holkama navazuji spolupráci, tak je jejich cíl (až na pár výjimek) většinou jasný – ZHUBNOUT.
Musím ale říct, že ve velkém množství případů už není potřeba hubnutí, ale nový přístup k jídlu a cvičení. Některé holky jedí už i tak málo a stále by šly příjmem ještě níž a k tomu by se nejradši strhaly aerobní aktivitou. Takto to prostě nefunguje, kam až by to mohlo zajít vám povím níže.

Co vždycky zdůrazňuju, tak prvnotní je dát dokupy metabolismus. To je pro fungování těla nejdůležitější a na to se ono samotné soustředí jako na prioritu číslo 1. Nezajímá jej, že vy chcete hubnout. Pro něj je nejdůležitější udržet správné fungování hormonů a mít dostatek energie pro základní fungování těla celkově. Hubnutí je až na dalších místech. Proto to každé jedné z vás trvá různě dlouho.

Tak a na co narážím, dnes po ránu mi udělala jedna moje klientka ooobrovskou radost. Byla také jednou z těch, které za svůj život vyzkoušeli všechny možné i nemožné diety a hladovky na jednom jablku. Dokonce než jsme začaly spolupráci, tak se jídla celkově bála a nejen tuk byl její největší nepřítel. Kromě toho, že jsem jí upravila jídelníček, jsme zapracovaly i na celkovém přístupu k sobě, jídlu a psychice. Ale to nejlepší nakonec – po několika týdnech se jí vrátila MENSTRUACE, kterou neměla x měsíců! Víc vám k tomu řekne ona sama :

„““Ahoj Simco chtela bych se s tebou a holkama, ktere vedes na ceste za vysnenou postavou (nebo ktere se te teprve chystaji kontaktovat ale vahaji), podelit se svym kratkym pribehem.

Driv, nez jsem se rozhodla Simci napsat, jsem kazdy mesic prochazela temer peklem a tim peklem byla menstruace. Ta byla diky antikoncepci sice pravidelna, ale zhruba tyden predtim, nez se mela dostavit, jsem trpela migrenami, podrazdenosti, ale co mi vadilo nejvic, byl doslova vlčí hlad a nezvladatelna touha po vsem sladkem. Byla jsem schopna snist 2 tabulky cokolady za den a do toho X dalsich nezdravych potravin. Drzela jsem az extremni diety, kdy telo nedostavalo ani z 30% to, co by pro spravne fungovani melo. Vzdy když prisel den D jsem nedokazala ovladat sve chute a takto to trvalo nekolik let. Z extremu do extremu.

Rozhodla jsem se vysadit antikoncepcni pilulky, ale menstruace se nekolik mesicu nedostavila (ted uz se nedivim vzdyt „podvizene“ telo prece nebude fungovat tak jak ma).
Proto jsem se rozhodla kontaktovat Simonku, protoze uz nechci dal delat stejne chyby ve stravovani. Chtěla jsem to vsechno nastavit tak ja ma byt, ale hlavne zhubnout a vytvarovat postavu.
Dohodly jsme se a po par tydnech se mi menstruace vratila a to temer bez „varovani“! Zadne migreny, zadne vykyvy nalad a precitlivelost, zadne bolesti bricha a zad (kazdy mesic jsem brala prasky od bolesti jinak bych nedokazala normalne fungovat) ale za co jsem nejvic rada, ZADNE CHUTE NA SLADKE…

Vse do sebe zacalo krasne zapadat, postava se mi postupne meni k lepsimu, nejsem unavena, hladna uz vubec ne a citim se uplne skvele. Tim, ze i me telo zacalo fungovat jak ma, jsem presvedcena o Simoncine profesionalite a skvelem indiviudalnimu pristupu ke kazde z nas. Neni to jen o zaplaceni ledajakeho jidelnicku, ale jsou to vedomosti, cas a nejlepsi pristup, ktery nam Simca dava. O obrovske podpore mluvit ani nemusim. Holky jestli mate stejny nebo podobny problem, placate se v tom a nevite si rady, nedelejte stejne chyby, neničme si telo.. Nikdy neni pozde na zmenu 😊 Kontaktovat Simcu bylo to nejlepsi, co jsem pro sebe mohla udelat!!!“““

Tělo bylo podvyživené a tato kočka by neustále ubírala a ubírala, ačkoliv už nebylo kde. Mám proto teď velkou radost, že se jí dává tělo zevnitř postupně dokupy a už se těším, až vám ukážeme i její vnější progres, na kterém pracujeme 🙂

My holky menstruaci nemáme rády, ale je to pro naše tělo přirozené a hlavně je to signál, že to uvnitř všechno šlape jak má.

A ještě k tomu hubnutí – největší nepřítel je STRES. Ať už je chronický, z práce, z ne zrovna ideálních vztahů, z pomalého či žádného progresu nebo neustálého tlaku který na sebe sami vyvíjíme. Tělo se nejdříve zaměří na odbourání stresu a až pak to přijde. Co z toho plyne? Buďte v pohodě, užívejte si zdravý životní styl a cvičení. Pokud to máte správně nastavené, tak to chce už „jen“ důslednost a vytrvalost – ve správný čas to přijde!

Krásný víkend a holky mějte se rády a nechtějte být hubené, chtějte být zdravé, fit a sexy! 🙂

➡ UPDATE 16.5.2016

Když jsem zveřejňovala článek o menstruaci, tak mě ani zdaleka nenapadlo, že vyvolá takový ohlas.

Nezávisle na sobě mi napsalo několik z vás, že zažívá stejný problém. Co mě ale překvapuje (děsí/vytáčí), že s tím prostě žijete a nepřijde vám divné že menstruaci nemáte. Omlouvat to tím, že máte vytvořené jídelníčky od „zasvěcených“ a že to máte správně nastavené, na mě neplatí. Jídelníčky pod bazálním metabolismem a s úplným nedostatkem živin opravdu normální nejsou.

Když tělu odpíráte potřebné živiny a / nebo jste dlouhodobě pod příjmem, můžete ztratit menstruaci. Je to z toho důvodu, že je rozhozená rovnováha hormonů v těle, organismus se přepne do „nouzového“ režimu a další krev prostě nepustí – nechá si ji pro svou potřebu. Tělo by nemělo dostatek živin pro donošení plodu, proto žádná menstruace.

Hlavní funkce krve je dopravovat živiny (kyslík, glukózu) a stopové prvky do tkání a odvádět odpadní produkty.

Pokud nepřehodnotíte stravu, tak kromě toho, že si zaděláváte na problém s fungováním orgánů, tak to může dojít tak daleko, že ztratíte v budoucnu možnost mít děti.

Nejsem tu od toho, abych vás strašila (víte že nerada píšu negativní příspěvky), ale poukázala na to, co se velkým obloukem obchází a upozaďuje. Vždyť hubnutí „až na prvním místě“. Holky neblázněte, jde to jinak, lépe, zdravěji, aniž byste si ničily tělo 🌼