Zažili jste někdy pocit nebo situaci, kdy jste si z ničeho nic uvědomili, kam se ubírat dál na vaší cestě?
Nepřijde to hned.. Vedou k tomu střípky informací a různé situace, které do sebe postupně zapadají. Mně se tohle děje už nějakou dobu a až poslední týden do sebe začíná všechno zapadat..

Brzy bude léto a na nás se začínají ze všech stran valit odhalené vyrýsované postavy, všichni jedou výzvy, diety a každý den postují selfíčka z fitka.. I když si to nechci připouštět, hodně mě to ovlivňuje.. Člověk pak vidí jen to „dokonalé“ a když jeden den nejde do fitka, má z toho špatný pocit.. Jako by mělo něco utéct, jako by zklamal a že pak všechno ztrácí smysl.. To podle mě potom není radost, ale už nutnost.. Být stále v napětí, očekávání, hnát se za něčím jen proto, že se to od vás očekává.. Zapomenete, o čem to všechno doopravdy je.. Začnete se ptát, kdo vlastně jste a kam vás táhne srdce, ne jen tlak společnosti..IMG_5614

Neustále mám někde vzadu zafixované, že se ode mě očekává, že musím mít závodní formu, vyrýsované břicho, vyžehlený zadek bez celulitidy.. a když nemám, tak nemám právo se ukázat.. Ale to nejsem já..

Nechci se zařazovat do žádné kategorie ani být posuzovaná podle míry vyrýsování a dalších měřítek, které si společnost vymyslela.. A už vůbec ne řešit každý záhyb na těle. Není to povrchní? Každý máme své priority, svá měřítka, podle kterých jsme sami spokojení a nikdo nemá právo nám do toho mluvit. Toto za nás neurčuje nikdo jiný. Líbit se na první pohled druhým lidem ale uvnitř potlačovat své já.. Ne.. Zdravý životní styl a fitness miluju a tímto si to nechci zprotivit.

Pořád jsem přemýšlela a stresovala se tím, jestli jít do přípravy nebo ne.. Nechci být svázaná tím, že se ode mě něco očekává, chci dělat to co přináší radost MNĚ..
A já cítím, že závodění není pro mě. Když už něco člověk dělá, mělo by to být proto, že mu to přináší radost a uspokojení. Že to má smysl. Budoucnost.
Na úrovni, na jaké ÚSPĚŠNÉ závodnice soutěží, tomu musíte obětovat všechno a ještě mnohem víc.. Svůj čas, rodinu, přátele, práci, společenský život, peníze, striktně držet jednotvárnou stravu, chodit na přesně dané tréninky protože MUSÍTE, ne protože chcete.. A já chci mít svoji volnost, ne všechno obětovat přípravě na závody a navíc se nechci s nikým porovnávat ani soupeřit..

Proto jsem se rozhodla, že dám všemu volný průběh, žádné závodění, budu cvičit co chci a kdy chci. Hlavně se zaměřím i na trochu jiné cvičení, než to silové. Takové, které bude lahodit jak mému tělu, tak i mysli.. Takové, které je pro můj tělesný typ vhodné – uklidňující, které odvede z těla stres a sjednotí jednotlivé části tělesného i duševního zdraví. Tímto směrem se chci ubírat, ne dávat tělu několikrát týdně POVINNÉ dávky stresu navíc.

Mimo to chystám spoustu dalších věcí, věnovat se osobnímu rozvoji, rozšiřovat znalosti i v jiných odvětvích, posunovat se dále a tyto zkušenosti poté předat i vám, hlavně mým klientům. V neposlední řadě si užívat běžný život 🙂13528885_10206600758477674_7817214053777193748_n

Nakonec.. Dokonalost neexistuje.. Říkám to furt a musím to stále připomínat i sobě – důležitá je naše vnitřní spokojenost.. Nesmíte lhát ani namlouvat si něco, co nejste nebo nechcete dělat.. Spokojení budete tehdy, budete – li respektovat sami sebe a mít se rádi. Když DNES a TEĎ budete pro sebe dělat to nejlepší. Nebudete se neustále za něčím hnát.. Nebudete si určovat limity.. Nebudete na sebe dávat zbytečné nároky.. Nebudete na sebe tvrdí.. Ale budete dodávat tělu a mysli to nejlepší.. A to, po čem toužíte, přijde samo a v tu nejméně očekávanou chvíli.. Je potřeba tomu dát volný průběh.. Čas.. Přijmout TO jako součást sebe a věřit procesu.. Uvidíte, jak se vám ULEVÍ!

Musím říct, že sepsat tento článek mi dodaly odvahu fitness kolegyně Verča W., Barča S., Silvie B. nebo Lucka C.. Je skvělé si přečíst, že to má někdo podobně. Všichni jsme lidi 🙂