Máme před sebou poslední den v roce starém a brzy skočíme do nového, nezažitého.

Jaký byl rok 2015 pro mě? Co se stalo, změnilo a co jsem dokázala?

Pojďme na to hned mrknout….

images

1. Postavit se poprvé na pódium
Každý máme nějaké mety, na kterých se na své cestě životem zastavujeme a pozorujeme změny, jakých jsme dosáhli. Nebo si prostě jen plníme sny a děláme si radost. Toužíme být lepší. Přesně s těmito pocity sem do toho šla. Bez předchozích zkušeností, ale s velkým odhodláním a chutí jsem se pustila do přípravy. Čím víc se ale blížil „ten den“, uvědomovala jsem si, jaký jsem trémista. Začala jsem stresovat, že nemám dobrou formu, že neumím pózovat a že se tam prostě nepostavím! Tréma je můj největší nepřítel, ale od toho jsou tyhle situace, kdy se překonáte. Vystoupíte ze své komfortní zóny a posunete se dále. Získáte nové zkušenosti. No a tohle se mi povedlo 🙂 Všechno sice rychle uteklo, ale vyzkoušela jsem si tu atmosféru a zjistila, co to všechno obnáší. Až stoupnu na pódium podruhé, chci být lepší. Ve všem!

SAM_0887

2. Říkat ne a naučit si vážit sama sebe
= dvě související věci. Pokud se rozdáváte, neuděláte si na sebe ani kousek času a děláte všechno jen a jen pro druhé.. Budete vyčerpaní, vyhořelí a bude vám připadat, že vás lidé neocení.
Víte co? Musíte to udělat VY SAMI! Nikdo jiný to za vás neudělá. Když se naučíte vážit si sama sebe a poznáte svoji hodnotu, přijde vnitřní spokojenost.

1977134_10205452984064031_387312185570359502_n

3. Dělat vysněnou práci, která je i mým koníčkem
I když je toho ještě hodně přede mnou, první krok už je za mnou. Ten byl nejtěžší – osamostatnit se a stát se sama sobě šéfem (to zní šíleně! 😀 ).

4. Nasměrovat a ukázat správnou cestu mým klientům
Každý jeden z vás má svou vlastní cestu, kterou už prošel a zkušenosti, díky kterým se dostal tam, kde je teď. Já jsem ráda, že můžu být její součástí a postrčit ji tím správným směrem a sbírat další zkušenosti.

5. Popasovat se s posoutěžním režimem
Před soutěží je člověk plný motivace a těší se, až bude v těch nádherných miniplavečkách na pódiu. Žádný posoutěžní režim se neřeší. Proč taky, stejně nikdy nevíte, jak budete reagovat. Nemluvím teď o těch pár dnech nebo měsíci po soutěži, ale delší dobu.
V hlavě se mi všechno překopalo a začala jsem nad vším víc přemýšlet. Došlo mi, že jsem byla jednostranně zaměřená pouze na soutěž a zapomněla si užívat ten pocit při cvičení. Zapomínala jsem procítit svaly a užívat si trénink. Moc jsem nepřemýšlela nad jídlem a neposlouchala své tělo. Tohle všechno mi došlo nějaký měsíc po soutěži a ještě další týdny trvalo, než jsem přišla na to, JAK DÁL. Pak začalo dávat všechno smysl >> bod 6.

6. Začít jíst opět maso
K tomuto bodu plánuji jeden větší článek, protože je toho hodně, co vám chci na téma „OPĚT JÍM MASO“ povědět.
Myslím, že hodně z vás ani nepostřehlo, že jsem maso nejedla.
Vlastně, možná to byl i účel. Nechtěla jsem poukazovat na jeden stravovací styl, protože byste si mohli mylně myslet, že když to tak dělám já, je to tak SPRÁVNĚ. Že je to jediná možná cesta. TAK TO ALE NENÍ!
Nejsem ten typ, který je stvořený pro vegetariánství. Ano, miluji tofu a Zdravá výživa v UB ze mě musela mít opravdu radost (minuta ticha za stovky seitanů, které jsem tam nakoupila), ale mé tělo potřebuje maso. Když jsem jej nejedla, nedodávala jsem svému tělu kompletní živiny, které potřebuje. Měla jsem chutě, neustálý hlad a moje „soutěžní forma“ se spálenými svaly mluví za vše.
Teď cítím celkově více energie, nesrovnatelný nárůst síly ve fitku a nárazové chutě mizí (už si ani nevzpomínám, kdy mě naposled přepadla „žravá“).

10325261_10205475474706283_7710462902996940177_n

7. Podílet se na fitness knížce „Z fitka do kuchyně 3“
Když mě tým Fitshakeru oslovil, měla jsem neskutečnou radost. O to větší, když jsem se dozvěděla, vedle jakých koček moje „maličkost“ bude 🙂 Miluju chystání jídla, vaření, aranžování, focení a vymýšlení receptů. A tato nabídka všechno splňuje, takže jsem dlouho neváhala.
Hodně se mě ptáte, kdy a jestli vůbec vydám knížku, která bude jen moje.
Odpověď?
Určitě! A nebude jen o jídle 🙂 Nechte se překvapit!

8. Skloubit pracovní a osobní život
Představte si, že nemáte přesně daných 8 – 12 hodin, které musíte odpracovat, ale máte 24 hodin, které musíte 100% využít. Vaše pracovna je téměř „všude“.
Jak jej oddělit a zorganizovat si čas? Není to jednoduché, proto považuji za velký úspěch, že jsem to dokázala.

12360144_10205402380038962_8327791705785142385_n

Přidávat videa

Na co sis koupila tu zrcadlovku? Proč neustále spoléháš na někoho, že to za tebe začne? Proč jsi líná naučit se pracovat se střihem?
Hlavně že už od začátku roku mám nějaká videa natočená, ale ne a ne najít odvahu. Simono, vzmuž se!
Chci, abyste mě poznali i jinak, reálněji. Jasně, selfíčka z fitka jsou fajn, ale ty neodráží povahu, vyjadřování ani osobnost. Hodně lidí mi říká, že na internetu působím úplně jinak než osobně. Jsem zvědavá, co na to řeknete 🙂 A přísahám, že tento bod bude příští rok ve „splněných bodech“!

 

PS: Na jaké téma byste si nejraději „poslechli“ mé první videos? 

PS2: Jaký byl váš rok 2015, co se vám podařilo a posunulo dále? 

PS3: Šťastný Nový rok 2016 ♥