Budou říkat, že to není pro tebe, že nemáš blbnout a dělat co ostatní. Dělat co je normální, běžné a tudíž správné.
Ale co je to „SPRÁVNÉ“? Že něco dělají všichni ještě neznamená, že to je správně pro všechny.

Dám příklad hned na mně. Dokonce i teď, kdyby by už měli být všichni zvyklí na můj životní styl, slýchávám například:

– to je už moc
– přeháníš to
– měla bys změnit to a to
– měla by ses zamyslet
– to není pro tebe dobré
– měla bys začít jíst zase normálně
– měla by ses přestat omezovat
– měla bys přestat tak dřít v posilovně

Chápu to. Mají o člověka strach, protože je to pro ně neznámé. V naší společnosti není lehké vystoupit z řady, dělat něco jinak než většina. Jako národ jsme zvyklí na pivo, vepřo-knedlo nebo řízky a třeba taková „voda“ je sprosté slovo. Přitom pravidelný pohyb a základní jídlo by mělo být běžnou součástí nás všech. Ne něco, co je „jiné“, „špatné“ a hodné výsměchu.

Dřív jsem byla jako ostatní. Stěžovala si na všechno a všechny a své stresy a lenost jsem zajídala jídlem.

Teď mám ráda zdravé jídlo, cvičení a zdravý životní styl celkově, je to moje volba, baví mě to a vidím v tom smysl. Navíc mám i „čistou“ mysl, spoustu energie a celkově lépe zvládám stresové situace.

Takže je na každém z vás, čím si naplníte pupík, jestli to jsou rohlíky se salámem nebo vločky s jogurtem, nebo jestli si lehnete k telce či se půjdete protáhnout do fitka. Když vám to takto vyhovuje, dělejte to. Dělejte, co vás baví, naplňuje a v čem jste spokojení. Vy s tím budete žít, je to vás život a vaše rozhodnutí.

A ano, je jednodušší a příjemnější mít podporu v někom blízkém, ale lidé většinou nevyhledávají změny. Jak píšu výše, je to pro ně neznámé a mají z toho strach. Proto budou i po vás chtít, ať radši zůstanete tam, kde jste. Nakonec jediný člověk, který nejlíp ví, co je pro vás nejlepší, jste vy sami. Hlavně VY tomu musíte věřit a chtít to změnit. Nebaví vás to jak to děláte dosud? Jste z toho otrávení? Tak to změňte! Nic nepřijde samo, aniž byste tomu nějak pomohli 🙂

A to platí ve všech životních sférách ať už v jídle, rodině nebo práci

PS: Ode mě se podpory dočkáte, protože vím, jaké je to cítit se špatně a uvězněně ve vlastním těle. Ten pocit po cvičení a lahodném zdravém jídle už bych za nic nevyměnila 🙂

Jděte do toho a neřešte, co na to říkají ostatní. VY se budete cítit skvěle!